5-dniowy kurs Tradycyjnej Medycyny Orientalnej

Rejestracja

 Gdańsk, 12-16 wrzesień 2018

Rewolucyjny i bardzo logiczny system łączący medycynę tradycyjną i współczesną

 

Czego będziesz się uczyć?

Podczas kursu zostaną szczegółowo wyjaśnione podstawy TMCh: dwie podstawowe siły YANG (pobudzanie) i YIN (hamowanie) oraz 6 Systemów Narządowych (centralny układ nerwowy, układ pokarmowy etc.). Następnie przedstawione zostaną meridiany odpowiadające tym 6 Systemom, ale z zastosowaniem koncepcji prawego i lewego odgałęzienia (pobudzania lub hamowania), co czyni wielką różnicę!

Na tych meridianach znajduje się 5 (6) Antycznych punktów Shu, które mają związek z 5 (6) Elementami określanymi też jako Główne Funkcje. I to właśnie owe Główne Funkcje są odpowiedzialne za wytwarzanie lub powstrzymywanie wytwarzania na przykład 10 hormonów. Przykładowo, punkt N-10 na lewej stronie jest odpowiedzialny za wytwarzanie kortyzolu, ale N-10 na prawej stronie za wytwarzanie progesteronu; Śl-3 po prawej stronie: wytwarzanie insuliny, W-1 po prawej: wytwarzanie dopaminy itd.

Poznasz łatwą i bardzo logiczną metodę stawiania diagnozy. Leczenie jest zawsze spersonalizowane i w większości przypadków – bez względu na rodzaj zaburzenia – skuteczne już po trzech zabiegach.

TMCh odkryła wszystkie zaburzenia czynności organizmu, jak też poznała funkcjonowanie układu endokrynologicznego już przed kilkoma tysiącami lat. Nie ma tu żadnej rozbieżności z medycyną zachodnią. Te rewolucyjne odkrycia zostaną wyjaśnione i przedstawione na przykładach chorób takich, jak cukrzyca, bezpłodność, niedoczynność tarczycy, choroba Parkinsona, uzależnienia od różnych substancji i wiele innych. Z niecierpliwością czekamy na nasze wspólne spotkanie, by móc przedstawić tę fascynującą wiedzę!

Ostatni dzień kursu jest dniem praktyki. Akceptujemy zaproszenie prawdziwych pacjentów, którzy zechcą być leczeni podczas kursu.