James Cattermole

James Cattermole rozpoczął studia nad medycyną chińską w połowie lat 90-tych, mając za sobą przeszłość w wysoko zaawansowanym rzemiośle. Zachował charakterystyczne dla rzemiosła podejście do uczenia się poprzez terminowanie, studiując bezpośrednio z nauczycielami w warunkach klinicznych, poczynając od Gateway Clinic w Londynie przez Chiny, Tajlandię, Japonię, po USA.

Wszystkie doświadczenia przejrzystej i skutecznej praktyki pociągnęły za sobą odpowiedzialność za wspieranie innych w rozwijaniu solidnych umiejętności wymaganych w pracy terapeuty. Poczucie to rozwinęło się przez lata wykładów i nadzoru klinicznego w wielu brytyjskich uczelniach chińskiej medycyny i uniwersytetach, a także poprzez prowadzenie seminariów w wielu krajach w całej Europie.

Zdobywając umiejętności praktyczne James zbadał i przystosował teorię medycyny chińskiej i współczesnej medycyny zachodniej, aby uczynić zasady pochodzące z Jing (klasycznych dzieł medycyny chińskiej) zrozumiałymi i przydatnymi dla każdego poważnego studiującego, również dla tych o wykształceniu medycznym.

Od roku 2010 jego nauczanie jest przede wszystkim skupione wokół “Namacalnej medycyny” (“Tangible Medicine”), reprezentowanej przez Association for Traditional Studies Andrew Nuggent Head’a.  Podstawowe umiejętności wchodzące w skład tego systemu tworzą fundament pracy wszystkich terapeutów w YUJI, położonej w centrum Londynu klinice/centrum szkoleniowym, w której kontynuuje on tak hojnie przekazaną mu tradycję praktycznego nauczania.